GitKraken – wreszcie dobry UI dla GITa

Posted on

Wreszcie jest dobry klient GITa dla klikaczy – https://www.gitkraken.com. Dopiero co wystartowała wersja 1.0. Więc jeszcze nie ma wszystkich feature które ma np Source Tree, jak na przykład “rebase interactive”, ale wkrótce zostaną dodane. Myślę tutaj o takich bardziej zaawansowanych rzeczach bo do zwykłej pracy jak commit, amend, przechodzenie między branchami, cherry-pick, przeglądanie historii, stage wybranych fragmentów pliku nadaje się znakomicie.

Instalacja

Ściągamy najnowszą wersję i konfigurujemy. W zasadzie konfiguracja sprowadza się do wpisania emaila i nazwy użytkownika. Pozostałe rzeczy warto przeklikać tam gdzie nas prowadzą strzałki tylko po to żeby wiedzieć później że takie ustawienia są. Nie przejmujemy się niczym więcej.

Czy jest darmowy

Na tą wersję tak. Kod nie jest open source. Jak sama firma o tym pisze to pewnie kiedyś zrobią wersję płatną która będzie mieć dodatkowe bajery. Zakładam więc, że dla zwykłych zastowowań (czyli i tak 300% tego użytkownik co SVN wie o sposobach pracy z kodem), wersja zawsze będzie darmowa.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s